top of page

17 Д-2. Заняття 16.03, 1 пара ( 12 )

Доброго дня, студенство, розпочнемо перше дистанційне заняття.


Заняття буде включати роботу з підручником, перегляд відео роликив за посиланнями, обговорення "хто кого зможе з"їсти" в малих групах, перевірку матеріалу минулих занять.


Ви маєте змогу самостійно організовувати свою навчальну діяльність у рамках запропонованих завдань. Можете вивчати питання заняття не одразу, а розподіливши на кілька підходів. Основна вимога - виконувати та здавати вчасно.


Письмові завдання та перегляд відео буде розраховано приблизно на астрономічну годину. Обговорення в групах може зайняти додатковий час.

Для роботи в групах потрібно буде розділитися на підгрупки до 5 (макс. 5) студентів.


І Перевірки попереднього письмового матеріалу:

на вайбер, або імейл, надсилайте фото тем 11 (Екологія, д/з було: "Методи екологічної індикації") та теми 12 (Популяція)


За вчасно зданий матеріал, на протязі тієї доби, коли мало бути за розкладом заняття, ставлю ++, до наступного заняття (коли дві пари поспіль - то чекатиму до того заняття, що буде наступного дня за розкладом), буде +.


Опрацювання матеріалу у вигляді: розкриття запропонованих тез, або складання таблиць, або відповіді на поставлені запитання.


Чому потрібне записувати, а не роздрукувати та вкласти в зошит: коли Ви пишете, у Вас задіяно кілька каналів сприйняття - зоровий, коли Ви дивитесь на написаний або надрукований текст, мовленевий - коли прочитуєте та промовляєте про себе під час написання, та, механічний - коли власноруч виводите літери, та повертаємось до зорового, коли бачите написане і запам"ятовуєте розташування матеріалу.


Натомість, коли Ви роздруковуєте, та вкладаєте опрацьований кимось іншим матеріал, спрацьовує механізм "коли-небудь". Ви вважаєте що матеріал вже є, і колись, Ви його, можливо, прочитаєте, якщо буде потрібно. Але - цього не настає, тому що часто перед письмовими опитуваннями не вистачає часу, не виходить знайти потрібно, або не завжди можете пригадати що саме роздруковували.


Навіть, якщо Ви самостійно вибрали матеріал, щоб потім роздрукувати, то тут також спрацьовують запобіжні для запам"ятовування механізми - наш мозок дууууууууже лінівий.


Так, науковці, кажуть, що матеріал для того аби друкувати, обирається менш ретельно, і мозок розуміє, що там може міститись багато зайвого (не писати ж вручну, роздрукувати можна і два листи), і мозок набагато менше фіксує увагу на матеріалі що переглядається, і набагато менше запам"ятовує. Сумління заспокоєне - завдання ж для проформи зроблене, але тільки на папері, а в голові - майже нічого не залишається.... Тому, шановні, пишемо конспекти, отримаємо вчасно "плюсики" та потім з плюсиків за п"ять тем - оцінки. Все феноменально просто. Але - не переписуйте зайвого!!!!


У Вашої групи повинна була перевірити та поставити оцінки за табличку "Одноклітинні організми" - макс. оцінка 8 б. Табличка складалася ще 7.02... Тому - прискорюємося!!!!!


Завдання на "++"

Тема № 11. Екологія, д/з було: "Методи екологічної індикації" 16.03 ++

Теми 12 (Популяція) 16.03. ++


На занятті 02.03 Почали оформлювати Л/р№6. (тема, мета, обладнання (напевно в нашому випадку вже можна пропустити, якщо я не пофотографую таблиці), основні поняття)


Результати того, що ви здаєте буде в окремому документі, вхід через кнопку "поточне оцінювання"


ІІ Опрацювання нового матеріалу:


дата 16.03

(на полях або знизу сторінки зошита пишемо номер за списком у журналі та прізвище)


Зараз, коли Ви ознайомилися із вступною частиною, починаємо працювати. Початок вже був покладений, коли ви ознайомилися із поняттям популяція, ії характеристикою та структурою, ознайомилися із умовами гомеостазу популяції.


Для початку поміркуйте:

1. чи будуть білочки та зайчики, що мешкають в одному лісі, популяцією?

2. чи будуть білочки Вінниччини та білочки Карпат однією популяцією??


Якщо ви на питання 1 відповіли "ні" - то це вірна відповідь -- білочки та зайчики це представники різних видів, тоді, як до популяції можуть входити представники одного виду. Якщо на друге питання ви також відповіли "ні" - то знову це вірно, тому що хоч білки це один вид, але вони живучи в Карпатах та на Вінничині будуть географічно розмежовані. Тоді, як умовою популяції є проживання на спільній території та можливість вільно схрещуватися.


А, зараз, записуємо в лекційну частину зошита дату 16.03 та:


Для тих, хто не писав до цього про популяцію, записує наступне:


Тема №12

Популяція та екосистема. 1. Поняття про популяції, їх класифікація. [4] с. 96-97 2. Характеристика, структура популяцій та механізм підтримання гомеостазу популяцій. [4] с. 99-100 3. Екосистема характеристика та структура. [4] с. 103 4. Біоценоз та його структура. [4] с. 103-106 5. Взаємозв’язок між популяціями в екосистемах. [4] с. 109-113

Ті, хто писав вже про популяцію, та ії структуру і гомеостаз - надсилайте на перевірку та записуйте наступне:


Тема № 12

Екосистема та популяція 3. Екосистема характеристика та структура. [4] с. 103-105 4. Біоценоз та його структура. [4] с. 105-106 5. Взаємозв’язок між популяціями в екосистемах. [4] с. 109-113

Завдання на закріплення матеріалу:

с. 108 підручника 11кл Шаламов - дайте відповіді на блок "Елементарно про життя"


Відкриваємо підручник на зазначених у питаннях сторінках, читаємо матеріал, виписуємо у зошит тези.

на виконання в середньому 30хв.


3. Екосистема характеристика та структура. [4] с. 103

Прочитайте зазначений матеріал на сторінці 103 підручника Шаламов Біологія екологія 11кл.

В зошит запишіть визначення: біотоп та екосистема, опишіть структуру екосистеми.


4. Біоценоз та його структура. [4] с. 105-106

Випишіть визначення біоценоз, та запишіть схематично його структуру.


Властивості біоценозів продовжимо вивчати користуючись матеріалом підручника на сторінці 106.


Для цього відкрийте лабораторну частину зошита, де 02.03 записували оформлення (тема, мета, поняття) лабораторної роботи № 6.


Записуємо хід роботи і робимо перший пункт - табличку "Порівняльна характеристика біоценозу та агроценозу"


Спочатку креслимо шапочку, що містить три стовпчики; перший - маленький на одне слово, другий та третій - однакові.


Робимо перший рядок - записуємо "цілісність" - тобто кожен біоценоз є відкритою системою, що характеризує його цілісність.


Переписуємо описання у стовпчик біоценозу. Відступаємо стрічку-дві, та відкреслюємо для наступного рядочка характеристики.


Теж саме робимо із "Стійкістю", "Саморегуляцією" та "Самовідновленням", не забуваючи залишати одну-дві додаткових стрічок, щоб характеризувати агроценоз.

(робимо фото - кидаємо на перевірку)


5. Взаємозв’язок між популяціями в екосистемах. [4] с. 109-113

Знайдіть в тексті на зазначених сторінках запропоновані типи зв"зків між популяціями, та охарактеризуйте ії письмово:

-трофічний зв"язок;

-топічний зв"язок;

-форичний зв"язок;

-фабричний зв"язок.


Завдання на закріплення матеріалу:

с. 108 підручника 11кл Шаламов - дайте відповіді на блок "Елементарно про життя"


(знизу сторінок зошита, або на полях напишіть свій номер за списком прізвище та ініціали) надсилайте протяом дня (16.03) на перевірку.


 
 
 

Comments


Сайт викладача
Капітонової М.М.

Viber: +3 (096) 348 86 55
Email:vkba.biol.ekol.him@gmail.com

©2021 ВСП Вінницький фаховий коледж
будівництва архітектури і дизайна
Київського національго університету
будівництва та архітектури
  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • LinkedIn - Grey Circle
bottom of page